Kai už lango nesustodamas pliaupia lietus, o ir apskritai dienos tampa vis niūresnės ir šaltesnės, prisimenu seną meilę – indišką virtuvę. Dievinu kvapus, prieskonius, skonius… Vienu žodžiu, viskas tiesiog apsvaigina, panardina, o, svarbiausia, sušildo. Jau senokai seku vieną nuostabią indę, kuri gamina veganiškai ir be proto skaniai. Šiandien, o gal ir vakar, ji pasidalino receptu su avinžirniais (o juos aš be galo mėgstu, niekaip nesuprantu, kodėl aš jų neatradau paauglystėje). Labiausiai norėjau šį receptą išbandyti dėl to, jog tarp jo ingridientų buvo ir kvapioji ferula. Vasarą, kai leidau sau truputį atsipalaiduoti ir nusipirkti visokių sveikų įdomybių, kvapioji ferula buvo viena iš tų keliolikos krepšyn įkritusių. Bet iki šiol dėžutė kantriai stovėjo net nepradaryta. Pamačius šį receptą nusprendžiau, kad nėra ko laukti, net jei ir neturiu kelių ingridientų (juos pakeičiau tais pačiais, tik kitame pavidale).
Atidarius ferulos dėžutę šiek tie sunerimau, nes kvapas buvo toks keistas, įdomus. Na toks, kokį užuodus lyg ir nesinori jo daugiau, bet drauge ir traukte traukia uosti dar labiau. Šiek tiek nerimavau, kaip čia dabar bus. Ar nesugadinsiu aš savųjų avinžirnių? Kažkaip mintyse nesiderino kvapioji ferula, kurios kvapas truputį priminė mango vaisių, ir avinžirniai. Bet… Rizika yra rizika. Ėmiausi darbo. O kad jums netektų tik skaityti, prisijunkit ir gaminkit drauge. (Receptą originalo kalba rasite čia: vegan richa)
Jums reikės:
1/2 a. š. aliejaus (rapsų, saulėgrąžų, kokoso)
1/2 a. š. garstyčių sėklų
1 a. š. lęšių (urad dal – juodųjų, arba mung dal – geltonųjų)
2 džiovintų raudonųjų čili pipirų, padalintų pusiau (arba kitos rūšies)
10 kario lapelių
dosnaus žiupsnelio kvapiosios ferulos (nebūtina)
3 v. š. džiovintų kokoso drožlių (galima naudoti ir šviežiai tarkuotą kokosą)
3 v. š. vandens
1 1/2 puod. virtų avinžirnių
1/2 a. š. rožinės himalajų druskos
Gaminimas:
- Ant vidutinės ugnies įkaitinkite aliejų.
- Kai aliejus gerai įkaitęs, į keptuvę sudėkite garstyčių sėklas ir lęšius. Išmaišykite ir pakepinkite, kol lęšiai pakeis spalvą.
- Įdėkite džiovintus čili pipirus (aš dėjau kajeno miltelius) ir kario lapelius (dėjau kario miltelius). Gerai išmaišykite ir pakepinkite apie 15 sekundžių.
- Sudėkite kokoso drožles ir vandenį. Išmaišykite ir kepinkite, kol kokoso drožlės suminkštės (arba prisigers vandens). Galite keptuvę ir uždengti, bet, nemanau, kad tai labai būtina.
- Galiausiai sudėkite virtus avinžirnius ir druską. Išmaišykite ir kepkite, kol avinžirniai sušils (apie 5 minutes).
- Jei naudojate šviežiai tarkuotas kokoso drožles, jas dėkite drauge su avinžirniais ir praleiskite 4 žingsnelį. 🙂
Šį patiekalą galite patiekti kaip garnyrą, o galite suvalgyti ir kaip pagrindinį. Jis yra truputėlį sausokas, bet skonis – pasakiškas. Valgiau ir liūdėjau, kad daugiau nebėra.
kaip dėl lešių? juos nevirtus kepinti?
Taip, nevirtus… Paskui viskas ten gerai būna. Truputį trašku. 🙂
ačiū, šiandien bandysiu gamint tuomet 🙂
gal galite parašyti info@sulieknek.lt? norėtumėm skelbti Jūsų receptus su aktyvia nuoroda http://www.sulieknek.lt, kuriame per mėnesį apsilanko 30-40 tūks unikalių vartotojų